O Harleykowych soczewkach słów kilka

O Harleykowych soczewkach słów kilka

Wybór kolorowych soczewek, niby sprawa błaha. Cóż, nie do końca, jeśli jesteś „szczęśliwym” posiadaczem wady wzroku… Wtedy wybór modeli dostępnych w Polsce znacznie się zmniejsza. Ja trafiłam, na swoje szczęście, przy drugim podejściu na soczewki, które w dużym stopniu mnie usatysfakcjonowały.

105D3000

Soczewki ColourVue Solar Blue

Specyfikacja:

  • Krzywizna 8.6/14mm
  • Dostępne w mocach od 0 do -6
  • Roczne/3-miesięczne soczewki kontaktowe

WYGLĄD

Przy pierwszym spojrzeniu na soczewki szczerze mówiąc – byłam przerażona. Wydawały mi się bardzo jasne, nieomal przezroczyste i zachodziłam w głowę jakim cudem mają pokryć moje zielone tęczówki (ale o efekcie za chwilę). Jednak odcień soczewek – intensywny błękit – bardzo mnie usatysfakcjonował. Urzekł mnie również ich wzór, przypominający promienie słońca.

KRYCIE

Kolor jest jasny, ale dobrze pokrywa tęczówkę i jest wyraźny. Dzięki „promieniom” odchodzącym od środka soczewki kolor jest intensywniejszy, a efekt ciekawszy. Mam wrażenie, że lekko powiększają oczy, jednak pozostawiają w miarę naturalny efekt. Przy ciemniejszych tęczówkach efekt jednak może być mniej wyrazisty.

WYGODA

W porównaniu do poprzednich kolorowych soczewek – niebo. Nie sprawiają problemów przy zakładaniu (chociaż z moim stażem soczewkowym mogę już tego tak nie dostrzegać…), co prawda potrzebują małej chwili na ułożenie się na oku, ale nie ma co się zrażać. Po tym czasie noszą się praktycznie jak soczewki bezbarwne – nie powodują podrażnień i można o nich nieomal zapomnieć. Przy okazji u mnie ten model nie powodował przesuszania się oczu, co też jest bardzo istotne przy dłuższym użytkowaniu. Bez problemu przechodziłam w nich cały dzień i lwią część wieczoru, nie odczuwając żadnych negatywnych skutków.

Ocena:
Wygląd: 9/10
Wygoda: 9/10
Krycie: 8/10

Link do soczewek (zamawialiśmy z tego sklepu i szczerze polecamy, bardzo szybka dostawa a soczewki z długim okresem ważności)

Podsumowując, soczewki zdecydowanie polecam! Co prawda mogłyby być nieco bardziej intensywne (ale to tylko ze względu na moje wyobrażenie tęczówek Harley), ale zdecydowanie dają piękny kolor, przy okazji nie męcząc oczu podczas noszenia.

~A.

1

Poprzedni

Fantastyczny Copernicon

Następny

Jokerowe soczewki

Dodaj komentarz

avatar