Jokerowe soczewki

Jokerowe soczewki

Podczas kupowania recenzowanych wcześniej, Harleykowych soczewek, zostałem namówiony na zakup moich pierwszych, Jokerowych. Zamiarem było osiągnięcie jadowitej i mrocznej zieleni. Największym wyzwaniem – decyzja, co zrobić z moją, bardziej złożoną niż u Agnieszki, wadą wzroku?

105D30001

Soczewki ColourVue Green Werewolf

Specyfikacja:

  • Krzywizna 8.6/14mm
  • Dostępne w mocach od 0.00 do -6.00
  • 3-miesięczne soczewki kontaktowe

WYGLĄD

Bałem się, że wyjdą mocno sztuczne, zbyt ciemne, za mało zielone. Już otwarcie paczki nastawiło mnie optymistycznie, bo zobaczyłem w niej odcień, o którym wiedziałem, że wyjdzie dobrze po założeniu. W dodatku wyglądały już wtedy na bardzo szczelnie kryjące. Założenie potwierdziło optymistyczne założenia z rozpakowania. Z daleka widać było mroczną zieleń. Okazało się dodatkowo, że ich wygląd naprawdę dobrze pasuje do postaci naszego ulubionego, barwnego szaleńca.

KRYCIE

Mam wrażenie, że te soczewki utrzymałyby swoją barwę nawet, gdyby moja tęczówka świeciła na czerwono. Jedynym problemem, niestety nie do rozwiązania dla jasnookich, jest pokazywanie się tęczówki w otworze na źrenicę przy silnym oświetleniu. Pomaga na to aureolka dookoła źrenicy, dzięki której jest to mniej widoczne, przez wytworzenie przejścia. Przy brązowych i piwnych oczach powinna pomóc jeszcze bardziej.

WYGODA

Przy tym punkcie przychodzi czas na marudzenie. Pierwszy dzień przenosiłem je w domu i poza drobnym dyskomfortem na jednym oku, który przeszedł w ciągu kilku minut, było bardzo dobrze. Sprawa skomplikowała się podczas łódzkiego Festiwalu Komiksu i Gier. W ciągu paru lat noszenia soczewek, nigdy nie miałem takiego problemu z wysychaniem i podrażnianiem oczu. Różnice warunków były jednak spore w stosunku do mieszkania: było robienie dużej ilości min, podczas których najwyraźniej nie mrugałem, częste wychodzenie na słońce i wiatr, większa cyrkulacja powietrza oraz większa ilość pyłu i innych zanieczyszczeń. Nie byłem też wtedy najlepiej wyspany. Ostatecznie jednak, dały się wynosić do końca dnia bez robienia tragedii. Dodając do tego jeszcze dobre wrażenia z pierwszego noszenia i skuteczność w niesieniu ulgi przez zrobienie sobie zwykłej przerwy, bilans jest pozytywny.

Ocena
Wygląd: 9
Wygoda: 6
Krycie: 10

Link do soczewek (zamawialiśmy z tego sklepu i szczerze polecamy, bardzo szybka dostawa a soczewki z długim okresem ważności).

Polecam, zalety zdecydowanie przebijają ewentualne wady. Wygląd i krycie są na najwyższym poziomie. Problemy z wygodą nie muszą wcale wystąpić, a i można sobie przy nich pomóc kroplami albo krótkim odpoczynkiem. Zostały nieodzownym elementem mojego cosplayu.

Poza kwestią oceny, zyskałem godne podzielenia się doświadczenie dotyczące mocy soczewek przy złożonych wadach – u mnie bliskowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmie na raz – jeśli nie znajdziesz modelu, który działa na nie wszystkie, poważnie zastanów się nad zerówkami. Właśnie taką moc tego modelu planuję zamówić następnym razem.

Poprzedni

O Harleykowych soczewkach słów kilka

Następny

Zostań wiedźminem! Czyli o soczewkach po raz kolejny.

Dodaj komentarz

avatar